ZFS logo 2022

sare fortia

Magalí Sare (Barcelona) je hudobným žánrom a hlasovým záznamom nezaraditeľná umelkyňa.Svoj prvý sólový album s názvom „Cançons d’amor i dimonis“ vydala v roku 2018 a oficiálne ho predstavila na 50. ročníku Medzinárodného jazzového festivalu Voll-Damm v Barcelone. V roku 2020 vydáva spolu so Sebastiànom Grisom nový album s názvom „A boy and a girl“. Ide o album elektronického experimentovania a skladieb malorskej komornej a ľudovej hudby, ktorý rebríček World Music Charts Europe považuje za jeden z 20 najlepších hudobných albumov na svete. 

Manel Fortià sa pohybuje najmä medzi Barcelonou a New Yorkom. Je umelcom s dlhoročnou kariérou úspešného interpreta,improvizátora a skladateľa v oblasti jazzu a modernej hudby.Hral na mnohých prestížnych medzinárodných jazzových festivaloch a nahral viac ako štyridsať albumov ako líder a sideman.

Silné jazzové korene spájú týchto dvoch hudobníkov v ich novom diele s originálnym názvom "Fang i núvols" ( "Zem a mraky"). Tento album zahŕňa repertoár tradičných katalánskych a latinskoamerických piesní a dve ich vlastné piesne vytvorené z poézie, ktoré otvárajú a uzatvárajú album. Cieľom hudobného dua je spoločne preformulovať melódie, formy a rytmické tóny týchto piesní prostredníctvom sviežosti a improvizácie. Názov albumu dokonale definuje charakteristický zvuk hudobníkov. Ich hudba je surová a obnažená, keďže kontrabas a hlas tvoria konce pomyselnej harmónie. Ide o neustálu hru na hranie rolí: ak jeden z nich usadí rytmickú časť hudby (ako zem), druhý sa bude môcť voľne vznášať (ako oblaky) a naopak.

 

WEB / FB Magalí Sare / FB Manel Fortià / YOUTUBE

 

 

 


História

2015   2017   2018   2019  2020   2021